VIDEOKAMERY.cz | JVC GZ-MG575: První "Foákovskej Hadr"

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › JVC GZ-MG575: První "Foákovskej Hadr"

JVC GZ-MG575: První "Foákovskej Hadr"

JVC MG575: porovnání vedle HV10 a HD3 (Kliknutí zvětší)

Ještě odstavec Správce PJ. U zrodu Hard-Disků v útrobách kamer byl dnes představovaný Victor. A i když se hned v následující sezóně přidal úřadující Boss vývoje Sony, prvenství už zůstane firmě JVC zachováno. V právě skončeném kalendářním roce jsou tu i další konkurenti: Panasonic (duo s SD-rozlišením H20/H250) a Canon (dobře osazená HG10ka s AVCHD). Dnes se ale na náš obor mrkneme z pohledu rozlišení snímačů, Pětimego z titulku to vyžaduje. Digitální éra home-kamer začíná (v textu článku dole) v r. 1995; a čtvrtpalcové pásce dlouho sekundují čipy s počty pixel do 1 milionu. V roce 1999 přichází první megapixel Sony PC100, jemuž záhy přibývají kolegyně se stejnou sumou bodů TRV20 a PC107, aby se v roce 2001 přidalo dokonce 1,55MPx v podobě Sony TRV30; a takřka současně i konkurenční Canon MVX1/i s poněkud jinou sumou bodíků 1,33MPx, využívanou následně i JVC. Prvními dvoumegapixely byly kupodivu strojky experimentálního MicroMV, ale následující sezóna přináší kolegyňky ze stejné stáje TRV75/TRV85 a pak i vyspělé konkurentky MVX10i/MVX3i, z nichž druhý zmíněný byl nejdéle prodávaným jednočipem v novodobé éře digi-kamer. Zrychlující se tempo vývoje přináší postupně třímegapixely v tělech PC330/350 (i DVD-typů Sony) a čtyř- i pěti- mega Foto-Bosse na mini-DV pásky i DVD-kotouče. Pětimegouš s pevným diskem je tu ale prvně, dejme tedy už slovo Janovi a jeho pomyslnému románu Honzíkova hadrová cesta, do toho (:-D)…

JVC MG575 v detailu z horní strany (Klikni pro zvětšení)Když jsem na jaře 07 nastoupil do firmy Videokamery CZ a začal se následně podílet i na tvorbě stejnojmenných stránek (+ dalších 10ti WWW-domén včetně slovenských jako tzv. aliasů - pozn. PJ), dostal jsem tehdy jako jeden z prvních úkolů pokusit se o vlastní recenzi na harddisková dvojčata od japonského Victora - MG255+275. Teď, po třičtvrtě roku praxe a získání mnoha cenných zkušeností, se ke kamerám s označením Everio opět vracím. Můj zrak ale tentokrát pomyslně spočine na nejsilnějším a také nejvybavenějším modelu SD-čkové řady na letošní sezónu, MG575. Tato ambiciózní kamera (zřejmě) nahrazující loňský vcelku úspěšný hardiskový top-model MG505 (s technologií 3CCD) se se svými početnými 5,37megapixely a úhlopříčkou snímacího čipu 1/2,5" řadí mezi videokamery s nejvyšším rozlišením čipu (Pozn. PJ: neplést si v žádném případě rozlišení videozáznamu s počtem bodů na snímači kamery :-D), což však na výsledném obraze není zdaleka nějak zásadněji vidno. Ale o tom později…

JVC MG575: Detail objektivu zepředu (Klikni pro zvětšení)Vrhněme se ze začátku na srovnání parametrů loňské 505ky s letošní 575kou. Co do velikosti a hmoty je s rozměry (Š×V×D) 74 × 72 × 118 mm a váhou 425 g (bez akumulátoru) letošní model proti Pětsetpětce o kousek větší a těžší. Výrazné změny doznala snímací část: zmíněná tříčipová technologie zde byla nahrazena jedním výrazně větším. Také objektiv trošku poporostl na závitu pro optické doplňky, z průměru 37 mm až na v současné době úctyhodných 46 mm. Klesla ale naopak světelnost, ta z běžných 1,8 na trošku podprůměrných 3,5. Co zůstalo zachováno, je ZOOM: ten dosahuje hodnot 10násobku v optickém přiblížení a až 300násobku v digitálním zvětšení. 505ka však měla trošku širší záběr (3,2-32mm), kdežto u 575ky se udává rozsah ohnisek 6,3-63 mm. Přepočet na kinofilm výrobce bohužel nikde neuvádí, ale to už je u JVC obyčej, o němž jsme na stránkách psali vícekrát. Pro úplnost ještě zmiňme - u JVC prakticky tradiční - elektronickou stabilizaci, jejíž účinek prozkoumáme v průběhu recenze…

JVC MG575: detailní pohled zespodu (Klikni pro zvětšení)Vybavení MG575 je s ohledem na běžné harddiskovky nadprůměrné. LED dioda k přisvícení záznamu a blesk nemohou chybět. Oproti svým konkurentkám však nabízí také běžnou patici pro umístění externího příslušenství a v neposlední řadě i běžnou mikrofonní zdířku, což je u diskovek se standardním rozlišením už úplná rarita. Tak trošku od fotoaparátů asi okoukalo JVC otočný ovladač režimů, který dovoluje uživateli nastavit automatický, manuální, příp. některý ze scénických režimů a také klasické režimy priority clony a (češtinářštěji) upřednostnění závěrky. Opravdovou zajímavostí u spotřební kamery se tu stala přítomnost ND filtru sloužícího k redukci světla pronikajícího do objektivu. Jinak na těle nechybí žádný z běžných ovládacích prvků a konektorů. Transfokátor, spouš fotoaparátu i hlavní vypínač zaujímají svá tradiční postavení a i ostatní tlačítka jsou rozmístěna stejně jako u dříve recenzovaných Everií. Ve spodní části přístroje je ještě slot na SD karty a obdélníkový konektor pro dokovací stanici…

MG575: dokovací stanice+detail přípojek (Kliknutí zvětší)Dokovací staničku si rozeberme podle obrázku. Vzhledem k tomu, že ji mají v základní sadě (tedy mimo MG130) všechny současné SD-diskovky JVC, nemůže samozřejmě chybět ani u této vyspělé brunetky MG575. Nabídku konektorů figurujících na těle - tvořící analogový AV výstup, USB rozhraní, zmíněnou mikrofonní zdířku vpředu pod objektivem a napájecí (plus nabíjecí) vstup síového adaptéru - rozšiřuje ještě o S-video výstup a Fire-Wire, sloužící např. ke spojení s DVD rekordérem. V příslušenství dodávaném s kamerou v pořizovací sadě je mj. síový adaptér, základní baterie BN-VF808U (tj. nikoli kapacitně větší verze VF815 jako u kolegyň HD3 a HD7), AV kabel, USB kabel, dálkové ovládání a CD se softwarem pro střih videa. A vzhledem k poměrně častým dotazům do naší @-schránky si "střihněme" i přehled (často hned s kamerou) dokupovaných AKU: jsou již tradičně ve třech kapacitách BN-VF808, VF815 a VF823 (čísla za řadou patic jsou stovky mAh) s dovětkem, že dodávaný vydrží asi hodinu práce přístroje…

JVC MG575: přehledný pohled z levoboku (Kliknutí zvětší)I vzhledově působí kamera velmi sympaticky. Elegantní černá barva doplněná velkým stříbrným nápisem shora 5 MEGA PIXELS dodává přístroji na vážnosti. I držení kamery je vcelku solidní, přístroj padne i do menších rukou. Určitě je škoda, že se JVC alespoň nepokusilo o umístění hledáčku na nejvyšší model řady Everio se standardním rozlišením. Uživatel se tak musí spokojit s širokoúhlým LCD panelem o úhlopříčce 2,7 palce. V útrobách přístroje se skrývá 40 GB harddisk, který pojme podle komprese od 9 hodin v nejvyšším tzv. Extra jemném režimu až po 50 hodin v Úsporném režimu. Stejně jako předchozí modely Everio - a oproti konkurenčním značkám - umí MG575 nahrávat video i přímo na vloženou SD kartu, což může mít výhodu v "extremních" podmínkách, kdy by mohly nadměrné otřesy zablokovat harddisk. To samé bude platit i pro ukládání statických snímků (neboli digi-fotografií): příslušné záznamové médium se pak pouze vybere v menu, přičemž oddělení fotek od videa bude asi pro uživatele častou volbou, respektive prvním z logických použití…

Detail JVC MG575 se stereofonním RØDE (Kliknutí zvětší)Nabídka MENU je opět modrá a rozdělena do čtyř záložek. V první z nich VIDEO kromě běžných nastavení kvality záznamu, stabilizátoru obrazu, ZOOM-u a podobně přibyla oproti nižším modelům ještě volba úrovně externího mikrofonu. Tato funkce zobrazí po připojení vnějšího mikrofonu vstupní úroveň jeho stopy. Oddíl STATICKÝ SNÍMEK nenabízí žádnou zvláštní funkci: nachází se tu kvalita a rozlišení snímku, citlivost, nastavení sériového snímání a volba média. OBECNÁ nabídka obsahuje nastavení jasu displeje a nechybí tu ochrana proti nárazu (možnost vypnutí např. při skydivingu, parašutismu atd.), vypnutí zvuků indikace, nastavení jazyka (čeština je u videokamer JVC samozřejmostí už 2 roky) a proti předchozím modelům nová funkce barevného režimu. Zde má uživatel možnost volit mezi živějšími a přirozenými barvami obrazu při záznamu. Záložka MEDIA skrývá jakési čištění, příp. formátování harddisku nebo SD karty a mj. i vynulování číselné řady všech pořizovaných videoklipů a fotek…

JVC GZ-MG575 v detailu z pravoboku (Klikni pro zvětšení)A teď přejděme k možná nejzajímavější části celé recenze a tím budou praktické zkušenosti. Jak jsem již psal, kamera padne dobře do ruky (subjektivní a můj pocit člověka s poměrně dlouhými prsty :-D), ovládání je velmi intuitivní a snadno pochopitelné. Na první zkoušky videokamera velice solidně zvládá vše v automatu - pokud člověk nezapomene jako já na zapnutý ND filtr a diví se proč je obraz tak tmavý v šeru - a dokáže taktéž velmi solidně vyvažovat expozici i bílou barvu. Nastavení manuálních funkcí je hlavně díky otočnému ovladači velmi pohotové a díky tomu se uživatel nemusí dlouze proklikávat nějakou nabídkou, aby nalezl požadovanou volbu. Další drobnůstkou oproti nižším HDD-modelům je funkce TELEMAKRO, která dovoluje natáčet i při přiblížení. Na tuto funkci míváme hodně dotazů, takže: za normálních okolností je nutno s přístrojem snímat ze vzdálenosti (dejme tomu, podle typu) min. 2-3 metry, aby elektronika stroje ve spolupráci s optikou zaostřila i při plném najetí transfokátoru na detail. Funkcí TELEMAKRO se ale součinnost zmíněných celků ovlivní tak, že automatické ostření funguje i po přiblížení z mnohem menší vzdálenosti…

JVC MG575: Detail zezadu bez a s AKU (Klikni pro zvětšení)Co však bylo u nejvyššího modelu celé řady trošku zklamáním, byl výsledný obraz. Pokud opomenu stabilizaci obrazu, která při největším (optickém) přiblížení i přes mou veškerou snahu stále trošku poškubává, hlavní nedostatek bych viděl v jakési neostrosti záběrů. Kamera nahrává díky velkému snímacímu čipu (i když udávaná světelnost objektivu výše je trošku podprůměrná) velice solidně i v dosti špatných světelných podmínkách, avšak i za dobrého světla v exteriérech vypadá obraz stále trochu rozmazaně a neostře (samozřejmě hlavně při pohyblivých záběrech). V tomto ohledu bych dokonce při porovnání kvality obrazu z MG575 a MG255 dal přednost nižšímu modelu, kde video opravdu působí trošku ostřeji. Dotazovali jsme se na tuto vlastnost jak v autorizovaném servise, tak i zástupců pražského centra JVC; a v obou případech jsme se dozvěděli v podstatě asi tolik, že tento model jaksi ani nemá jako prioritu videozáznam a jeho výsledky - a to jsme zkoušeli už tři kousky - jsou v nějaké toleranci, již prý stanovil výrobce…

JVC MG575 v přední perspektivě s LCD (Klikni pro zvětšení)Zcela opačný výsledek by však zřejmě mělo zase porovnání statických snímků z těchto dvou kamer. MG575 aspiruje na titul první HDD-kamery s opravdu plnohodnotným fotoaparátem. Ono maximální rozlišení 2592 × 1944 pixel je u kamery opravdu úctyhodné číslo. Fotorežim zde samozřejmě dovoluje využít všechny manuální funkce nabízené pro snímání videa, nechybí samospouš (buďto 10 nebo 2 vteřiny) a sériové snímání v rychlosti přibližně jednoho snímku za sekundu. I vestavěný blesk vpravo vedle objektivu (nad krytkou zdířek) má velmi solidní výkon - podobně jako celkem slušně pomáhající světluška nad ním - a tak nic nebrání tomu, aby MG575ka nahradila (dejme tomu) střední digi-foák. Kamera umí i zobrazit histogram již vyfoceného snímku pro kontrolu expozice výsledku. Schopnosti popisovaného přístroje jsou ostatně alespoň náznakem prezentovány v odstavci ukázek našeho šéfa a chlebodárce (:-D), který si jako už tradičně sestavuje sám až při redigování textů z nadějných mladých básnických střev firemního kolektivu…

Obvyklé: kurzor myšky pojmenuje snímek a klik zvětší!

 

JVC MG575: Foto-WIDE, 2.592x1.944; 1,9MB (Klik zvětší) JVC MG575: Foto-Lego, 2.592x1.944, 2MB (Klik zvětší) JVC MG575: Videoklip-ulice, 5vteřin, 6MB (Klik otevře) JVC MG575: Foto-ulice, 2.592x1.944; 2MB (Klik zvětší) JVC MG575: Foto-TELE, 2.592x1.944; 1,7MB (Klik zvětší)

 

Galerie Fotografií s krátkým Videoklipem a HÁDANKOU na leden coby bonusem (odstavec Správce PJ). Musím přiznat dvě skutečnosti: jednak, že z toho mála, co jsem tentokrát o víkendu objevil zkopčeno na své pancéřové flešce od Honzy, se vybíralo mizerně. Hned druhým přiznáním ale budiž opakování pokusů o fotky z rána v den vydání recenze. Nebudu tedy svádět relativní nepohlednost snímků na nepřívětivé počasí, jež ostatně od podzimu do jara u nás v nížinách vesměs převažuje, ale stejně si neodpustím - NIKOLI pohrdavě (!) - tvrdit s tó svó paranojó (jak by řekl Eda :-D), že kamera není foák a foákem zase točí video jen zbloudilci. No nic: zleva doprava jsou tu demonstrace rozsahu transfokátoru na plný WIDE a maximální detail (pro hledače aberací), uklízecího zákoutí u železnice na našem Legu v prodejně a do čtveřice dopolední scéna s pohyblivou dopravou u naší základny včetně brněnské šalinky. Videoklip v nejvyšším módu kamery nabídněme k hádání - coby pokračování druhdy oblíbených odhalování záhad - identifikace místa, odkud jej Honza pořídil. První úspěšný tipér křižovatky ulic děje tohoto klipu obdrží tři kazety mini-DV nebo jiná média ve stejné hodnotě podle domluvy. Pište své tipy ve tvaru (například) "jde o křižovatku Evropská-Kolejní v Praze" na firemní nebo Správcův @-mail (včil)…

JVC MG575: detail zezadu s otevřeným LCD (Kliknutí zvětší)V přehrávacím módu si uživatel může prohlédnout vše z natočených sekvencí, smazat kterýkoli z nepovedených nebo třebas všechny záběry, provést jednoduchý střih kteréhokoli klipu a pak si nastavit tzv. playlist například pro následné přehrávání v televizoru. Nastavit se zde dají i jednoduché přechody jako jsou stmívačky nebo stíračky, takže poté už nic nebrání přímému vypálení DVD disku třeba přes některou z externích vypalovaček od firmy JVC (CU-VD10 nebo VD20) - to pokud uživatel nechce stahovat záznam na HDD do počítače. Pokud se však rozhodne uložit své klipy do PC, přiložený software z pořizovací sady (zmíněn výše) mu opět dovolí střih, vložit do obrazu titulky, podbarvit video hudbou a poté ho např. vypálit na DVD disk nebo ponechat zálohovaný na pevném disku PC. Přečasto diskutovanou otázkou bývají možnosti archivací digitálních souborů, v čele s videi. Se 100%-ní jistotou se nedá doporučit nebo prosazovat žádné médium, ale duplicitními zálohami se přece jen zvyšuje naděje, že záznamy zůstanou "nafurt"…

JVC HD3 a MG575: srovnání vedle sebe (Klikni pro zvětšení)Harddiskové videokamery jsou v současné době opravdu na velikém vzestupu a v dnešní době multifunkčních zařízení, kdy jeden malý přístrojek obsáhne funkce několika mnohem větších, si jistě najde své obdivovatele i tato sympatická mašinka od Victora. Kombinace solidní kamery (s tolerancí SD-rozlišení), velkého harddisku a kvalitního digitálního fotoaparátu bude možná pro některé uživatele zajímavou volbou. Asi bych si netroufl doporučit tuto kameru člověku, který chce pouze nahrávat video a na focení má jiný přístroj; jistě existují kamery, které za podobné peníze nahrají kvalitnější video, ale podobných strojů, které dokážou produkovat video i fotky na solidní úrovni mnoho není. A pro příklad dobrého využití dejme za všechny odkaz na Promoteam jihlavského hokejového klubu se slavnou minulostí, jenž hraje 1. ligu společně s brněnskou Kometou (Pozn. PJ: v této sezóně nás chodí na hokej víc :-D), který pravidelně vysílá online přenosy na internetu pořizované právě kamerou JVC MG575. A mimochodem samozřejmě kusem z jediné kamenné speciálky (téměř) JEN NA KAMERY z Brna…

Základní data videokamery JVC GZ-MG575: na inovovaných stránkách čs. JVC.

A jak si už náš Honza navykl, i dnes zakončuje tradičním vtípkem: Na vojně probíhá představování. "Vojáci, já se menuju major Kotek. A pro koktavý radši Dušan!"

neco
První Hard-Diskovou foto-kameru se zde snažil představit: Jan Holub
Svého nejmladšího kolegu v kolektivu (a rád) redigoval: Petr Jelínek.

No a PJ předem děkuje všem (spřízněným) za upozornění na chyby…

 

 

 

Vydáno dne 7. 1. 2008 (39 693 přečtení, naposledy 22. 7. 2025, 23:17), autor: Jan Holub [holub]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 10160 x,
naposledy 23. 7. 2025, 00:23

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 9706 x,
naposledy 23. 7. 2025, 00:13

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 6531 x,
naposledy 22. 7. 2025, 23:03

Vs.10: Panasonic FZ82-Canon SX70

Zobrazeno 5354 x,
naposledy 23. 7. 2025, 01:27

Čtvrtletník BAZAR 2/25: 4K-Sony...

Zobrazeno 3785 x,
naposledy 23. 7. 2025, 01:07

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

Canon SX740 HS - Foto-Cas...

FOTOAPARÁTY evokují u Autora textu silné vrstvy tenkého ledu. Poučený laik „do VIDEOKAMER" je nucen (skoro) změnit pohlaví. Sony maloobchodní segment prakticky opustil, Canon zůstal se stroji do 30ti a 40ti tisíc a Panas

Číst dál

Recenze Canon SX740: FOTO Casting 4K-Dalekohledu do kapsy

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Canon SX740 HS - Foto-Cas...
RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout