Naše čerstvé recenze jsou protkávány pověstnou Červenou nití smutku. A čiší z nich i nostalgický povzdech nad soumrakem VIDEOKAMER. Ale protože nohavice se nemají vyhrnovat, když brod je ještě daleko, neházíme pomyslnou flintu do žita...
Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00
Re: 21. srpen 1968?
K tym policajtom. Kontrola musi byt. Ale v AT/DE z vlastnej skusenosti nekontroluju len vodicov, ale aj cestarov, ktori maju rozkopane cesty. Nam sa stalo, ze sme nemali pri rozkopavke dedinskej cesty 3. triedy k uz osadenym 12tim dopravnym znackam jednu (trinastu:-) so zobrazenim semaforu ale len trojuholnik pozor , a dali nam pokutu este vtedy 50 DM. A to si to este cele zdokumentovali s fotakom. Na bratislavskych cestach su znacky osadene len rovno pri prekazke bez predosleho upozornenia, alebo vobec. A to je ten rozdiel tych 38 a viac rokov .
Re: 21. srpen 1968?
Ano, Rakousko néni jen Wien! (to je spíše multietnické a multikulturní centrum velmi ovlivněné migrací lidí ani né tak z čSSR a PLR, ale především z válkami zmítaného jihu (Balkánu) s rozhraním muslimského a křestanského Světa!... A nedávná válka v Jugoslávii a exodus uprchlíků před zvěrstvem některých lidí-náboženských či nacionalistických fanatiků..., nebyla první, jen jaksi v přímém TV přenosu a tedy více vnímána-doufám, že jako memento?!). Dolnorakousko, to je především tvrdý život na zemědělském venkově (a není zcela pravda, že jm stát bezezbytku tzaplatí pořádek před domem i když více vrací daně zpět-do obecního púrostranství před dům a provozovny soukromníků!!!) a Hornorakousko ve výšinách nehostinných ale turisticky celoročně zajímavých krásných Alp. Několikrát týdně vyrážím do A za kšeftem a fotím rozjímám nad pořádkem(většinou statisticky samože po 100km najdu i čerstvou(!) díru na ne-hlavní cestě:-) ) , vykoupený poměrně přísnými předpisy (a především kontrolou jejich dodržován!). Souhlasím však i jako dopravce s logickou přísnotí i místní policie, která neměří omezeně jen rychlost, nicméně logicky postihuje jen opravdu nebezpečné počínání a spíše "jen" řidiče SOUSTAVNě, OPAKOVANě porušující předpisy, tedy že dostanete stráfe (pokutu) za porušení rychlosti spíše v obci a to ještě né začínající jen cedulí, ale obydlím, třeba jen od 20,-, 36,- nebo až 100,- € -což je pro Rakušana cca jakoby pro čecha nikoliv 600,- až 3000,- Kč, ale relativně jen asi 100,- až 1000,-Kč, takže nezrujnují řidiče, který byt jen nechtěne porušil jednou rychlost, ale jakmile budete SOUSTAVNě spěchat, najednou se to na vás sesype ze všech stran a na každém ruhu dostanete pokutu OPAKOVANě!!! Jinak je ani neuvidíte za celý den :-) Když je omezeno stání v obci např. křižovatkou či zatáčkou aj., vytvoří se parkovací chlívečky kde to jen jde!!! Atd Atd :-) FOTO- Wien...: http://www.sweb.cz/Eduard22A/Wien.JPG , Wien-"nádherná" Brněnská ul. a vliv sozialpolitik...: http://www.sweb.cz/Eduard22A/Wiensocialpolitik.JPG , Prakování: http://www.sweb.cz/Eduard22A/Parkovani1.JPG , Bramborobraní: http://www.sweb.cz/Eduard22A/Parkovani1.JPG , Muzeum Eggenburg: http://www.sweb.cz/Eduard22A/Parkovani1.JPG , Alpy: http://www.sweb.cz/Eduard22A/Alpy.jpg .
Re: 21. srpen 1968?
Ono je to tak trochu aj o vychove ludi. Niekolko rokov som mal moznost spoznat domacnosti v Nemecku, Rakusku a Francuzsku. Nemci a rakusania su puntickari. Ale hlavne su motivovani statom. Ved preco by som si neurobil krasne prostredie pred domom, ked mi na to stat da peniaze ? A postupne sa to stalo samozrejmostou. Stat si vychoval svoje ovecky. Francuzi to maju zas inac. Tam radsej na vsetko prispeju peniazmi sami, ale chcu to mat 100 %-ne. A kedze je to tu o kamerach, tak som cez vikend tocil nieco na Canone MVX 45. Opravuju nam cestu a chodnik. Naviezli strk, piesok a zamocku dlazbu. A samozrejme za par hodin sa objavili cigosi s karou a uz z dlazby chyba niekolko metrov. To by sa vonku nestalo, lebo by ich udali domaci. Proste niesme vychovani :-)
Re: 21. srpen 1968?
Ten pocit z Rakouska znám... člověk by si myslel, že tam snad mají i na trávníky vysavač a všechno funguje, jak má. Na druhou stranu - buďme rádi alespoň za to, co máme u nás teď. A uvědomme si také, že tenhle slavný Západ, který na nás občes pohlíží mezi prsty, se na naší momentální situaci v minulém století dost podepsal. Už rozbití Rakousko-Uherska motivované ekonimickými snahami USA, znamenalo sice pro naši zemičku svobodu, ale také určité vojensko-politické (nikoli ekonomické) oslabení. Pak Mnichovská zrada, kdy nás právě ty státy, které na nás koukají nejpřezíravěji, nechaly Hitlerovi na pospas. Jediný jejich představitel, který měl odvahu to veřejně přiznat byla Margaret Thatcherová, a za to si ji hluboce vážím. Pak přišla Jalta - a Západ nás hodil do chřtánu Stalinovi. Následkem vypršení těchto dohod v roce 1996 byla naše "revoluce" v roce 1989 "sametová". Pro těch pár let už nemělo valný smysl někoho hromadně vraždit, zvláště za předpokladatelný slib, že po nekrvavém předání moci se nikomu z komunistických pohlavárů nic nestane - a také vlastně nestalo. Tak doufejme, že začlenění do EU přinese kromě spousty nevýhod také výhody v té podobě, že nás donutí tím řádem také alespoň trochu načichnout. I přes zmíněnou o čtyřicet let dozadu posunutou startovní čáru. (;-))