Naše čerstvé recenze jsou protkávány pověstnou Červenou nití smutku. A čiší z nich i nostalgický povzdech nad soumrakem VIDEOKAMER. Ale protože nohavice se nemají vyhrnovat, když brod je ještě daleko, neházíme pomyslnou flintu do žita...
Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00
Re: Jak to delaji PROFICI
Stejné jako ptát se "Proč ještě někdo vyhazuje prachy za focení na kinofilm? Proč si ještě někdo kupuje discmana, když může mít mp3 přehrávač?" Jednoduché. Digitální fotka prostě nevypadá tak dobře, jako klasická a mp3 nemá takový zvuk jako CD:)
Re: Jak to delaji PROFICI
Ale este by som dodal, ze momentalne su dost v kurze tzv. 35 mm adaptery, ktore umoznuju pouzivat filmovu optiku s digitalnymi kamerami... Takze hlavne to bude asi kvoli tomu dynamickemu rozsahu.
Re: Jak to delaji PROFICI
I velká kina by mohla být digitalizována a "promítat" by se mohlo z PC (na rozdíl od promítačky za miliony by stálo cca 50.000kč) do datavideoprojektoru, ale kina, která by chtěla uvádět premiéry by musela splnovat jakési certifikát (jako značkové servisy) např. o minimálním rozlišení dataprojektoru a to je sice jen tuším 2Mpx. Takovýdataprojektor stojí nad 1,5milionu Kč bez objektivu a objektiv je ještě dražší-skoro 2mil. kč! Dále světelný tok tuším nad 10000 ANSI dle vzdálenosti a velikosti plátna. Nicméně kámoš řešil digitalizaci dříve městského kina v Břeclavi a radili jsme se, že by nebyl pro něj jako IT specialistu problém pomocí SW a grafických PCI karet, aby byl obraz složen např. ze 4 nebo i 6ks a posílán a do více DLP dataprojektorů, kdy se jak rozlišení tak světelný výkon sčítá a vyšlo by rozlišení přes 3Mpx! A a ůfilm" tedy spíše pak již video-data, by mohlo být distribuováno v daleko levnější formě než drahý konofilm, navíc celovečerní film až na 4ks cívek(!) na HDD :-) (1mil. kč vs 2000,-kč) Jenže, tady se někdo nejspíš nebojí investice do techniky (cca do 500.000 včetně PC, narozdíl od promítaček za miliony), ale spíše možná o snadné skopírovatelnosti obsahu HDD s videem o vyšším rozlišení naž na DVDvideo jen s 0,4Mpx...?! Celulouid přece snadno a rychle a kvalitně jen tak někdo nezkopne! Jinak co se týče točení přimo do dogitálního a pro kina nutně do Videa o HD (High Definition -o vysokém rozlišení), nízkorozpočtové filmy se tak dávno točí! :-)
Re: Jak to delaji PROFICI
Po dlhsom case zdravim vsetkych:-) Myslim, ze film nie je pouzivany ani tak kvoli vysokemu rozliseniu (existuju aj digitalne systemy s rozliseniami radovo v tisickach pixelov), ale hlavne kvoli dynamickemu rozsahu. Film ma totiz kresbu v ovela jasnejsich a ovela tmavsich tonoch ako digital. Teda ani prilis jasne, ani prilis tmave casti zaberu nie su preexponovane alebo podexponovane. Druhym dovodom nadvlady filmu nad videom moze byt optika. Filmove kamery maju totiz filmove objektivy, ktore maju malu hlbku ostrosti (objekt zaostreny, pozadie neostre), co dodava filmu filmovy look:)
Re: Jak to delaji PROFICI
... a navíc je zatím málo projektorů s opravdu HDV rozlišením - nativním.
Re: Jak to delaji PROFICI
Nad to v kinech se stále ještě používají klasické promítačky. Dokážete si představit, jak by vypadal zvětšený obraz DVD na opravdu velkém plátně? Ono se stačí podívat na DVD na LCD Tv o úhlopříčce přes 1m a bude Vám jasno. Pouze malá nebo mobilní kina dnes používají datové projektory...
Re: Jak to delaji PROFICI
Protože filmové políčko má daleko větší rozlišení, než jakýkoli dogitál a např. nezná pojem "digitální šum" ve špatných světelných podmínkách. Pokud takovéto políčko převedete skenerem do digitální podoby, získáte daleko kvalitnější výchozí materiál, než jaký natočíte i z profi DV nebo DVCAM. Proto neodfláklá DVD takto pořízená mají nedostižnou kvalitu i při vysoké kompresi. (;-))